Na Brajdi nastaja prvi KoloPark v Posočju
V Tolminu so pred nekaj dnevi začeli z gradnjo tako imenovanega KoloParka, v tujini bolj znanega kot pumptrack poligon. Investicija Občine Tolmin predstavlja del urejanja športnega parka Brajda v skladu s sprejeto idejno zasnovo.
Gre za poligon, ki je namenjen tako učenju vožnje s kolesom kot tudi uporabi že izkušenih kolesarjev, zato je primeren za vse starostne skupine uporabnikov. Dela obsegajo gradnjo asfaltnega poligona, primernega za vse velikosti koles, rolke, rolerje in skiroje. Tovrstni poligoni so sestavljeni iz zaobljenih grbin in zavojev, ki so med seboj ritmično povezani v krožno celoto, tako da njihova razgibanost omogoča pestro in zabavno, a varno kolesarsko izkušnjo tudi na manjših površinah.
Pri otrocih je namreč že dalj časa zaznati željo za vožnjo s kolesom tudi po športnem parku. S KoloParkom bodo dobili zanje primerno in varno površino, obenem pa bo poskus koncentracije koles na enem mestu vplival tudi na varnost ostalih uporabnikov športnega parka.
Dela na površini približno 400 kvadratnih metrov bodo predvidoma zaključena v začetku septembra. Vstop v KoloPark bo prost za vse uporabnike, območje pa bo tudi razsvetljeno.