Tematske delavnice za razvoj podeželja (LAS Dolina Soče)
Če želite skupaj z nami učinkovito pristopiti k razvoju našega podeželja, potem je zdaj PRAVI TRENUTEK!
Spet je napočil čas, da se pripravimo na nove priložnosti in izkoristimo možnosti, ki nam jih v novem programskem obdobju ponuja EU za razvoj podeželja. A brez krovnega dokumenta, ki bo opredelil potrebne območja in začrtal prednostne naloge, ne bomo mogli uresničiti zastavljenih ciljev.
Zato je ekipa, ki na Posoškem razvojnem centru skrbi za delovanje lokalne akcijske skupine LAS Dolina Soče, že zavihala rokave in se lotila priprave Strategije lokalnega razvoja za lokalno akcijsko skupino LAS Dolina Soče za programsko obdobje 2021–2027.
Pri tem bomo tudi tokrat delovali po principu »od spodaj navzgor«, kar pomeni, da bo strategija nastala na podlagi potreb, ki izhajajo iz okolja. Te pa bomo skušali pridobiti tudi s pomočjo vaših želja, zamisli, poslovnih idej. Zakaj bi torej sploh sodelovali? V nadaljevanju vam ponujamo odgovore, možnosti, priložnosti …
Zakaj je dobro, da sodelujem?
Ker bom s sodelovanjem na delavnici lahko izrazil svoje potrebe, zjasnil svojo idejo in prispeval k kakovostnejšemu življenju na podeželju.
Na kakšen način lahko uresničim svojo konkretno idejo?
Tako, da mi LAS Dolina Soče ponudi pomoč pri:
– oblikovanju projektne ideje,
– iskanju projektnih partnerjev,
– iskanju finančnih virov iz Evropskega kmetijskega sklada za razvoj podeželja in Evropskega sklada za regionalni razvoj,
– prijavi na javni poziv LAS.
Kako lahko sodelujem?
Ta hip imam na voljo dve možnosti, in sicer:
- MOŽNOST 1: Predstavim lastno projektno idejo
(Pomembno! Če že imate projektno idejo, ki jo želite s pomočjo sofinanciranih nepovratnih EU sredstev uresničiti v obdobju od 2024 do 2027, vas vabimo, da jo delite z nami. Pri tem uporabite e-obrazec PROJEKTNA IDEJA, ki je priložen tej objavi.)
- MOŽNOST 2: Se udeležim tematskih delavnic
(Pomembno! Tematske delavnice so primerne za vse, ki še nimate izdelane projektne ideje, kljub temu pa se čutite poklicani, da pomagate pri razvoju okolja, v katerem živite, in na ta način izboljšujete kakovost življenja na podeželju. Na delavnicah se bomo osredotočili na vaše potrebe in potrebe okolja ter jih skušali umestiti v zastavljene prednostne naloge ter projektne aktivnosti, ki nam bodo služile kot izhodišče za pripravo strategije lokalnega razvoja in javnih pozivov LAS Dolina Soče, ki jih bomo objavili v letu 2024.)
Vaše mnenje šteje, zato vabljeni, da nas obiščete na štiri različne tematske sklope, in sicer:
- V PONEDELJEK, 27. 2., MED 17. IN 20. URO V VODNI HIŠI NA MOSTU NA SOČI / OŽIVITEV PODEŽELJA / Podporno reševanje skupnih izzivov na podeželju? Na kakšen način pristopiti k oživitvi podeželja in k aktivnemu vključevanju skupnosti?
- V TOREK, 28. 2., MED 17. IN 20. URO V ZELENI HIŠI V KOBARIDU, PODJETNIŠTVO NA PODEŽELJU / Nadgradnja obstoječih dejavnosti s podjetniškimi vsebinami. Smo vestni in delavni, a ne znamo zaslužiti. Kako nadgraditi te vrednote za uspešno poslovno rast?
- V SREDO, 1. 3,. MED 17. IN 20. URO V KINOGLEDALIŠČU TOLMIN / PAMETNO PODEŽELJE / Ustvarjanje novodobnega podeželja. Kako v današnjem času nadgraditi učinkovito, kakovostno staro znanje z digitalno tehnologijo in inovativnimi rešitvami?
- V ČETRTEK, 2. 3., MED 17. IN 20. URO V DOMU ANDREJA MANFREDE V KOBARIDU / EKOLOŠKO KMETIJSTVO / Povezovalno sonaravno in ekološko kmetijstvo. Kako navdušiti in spodbuditi potencialne in obstoječe podjetnike k sonaravnemu in ekološkemu kmetovanju?
Za več informacij obiščite spletno stran www.lasdolinasoce.si ali pokličite Greto Černilogar na tel. št. 05 38 43 507.